Ü-Wunsch zu Weihnachten! Dankeschön :)

Hallo, wer kann mir bei der Übersetzung dieses Textes helfen? Wäre sehr lieb, wenn sich jemand Zeit dafür nehmen könnte. Dankeschön im voraus

şu satırları yazarken öylesine özlem doluki yüreğim, ne y azsamd a ifade edemem.. Her dakika her saniye aklımda olduğunuzu unutma .Gündüz hayaliniz. gecede rüyalarımdasınız..Her zaman sizden konuşuyorum. sen sanıyormusunki ... bu olan ları konuşmadığımı mı sanıyorsun,.... yaptıklarını n bazı şeylerin yanlış olduğunu n bilincindeyim,onun inatla yaptıği şeyler onu mutsuzluğa götürür.Mutluluğa değil.Hergün ...,...,... ve ben geçirmiş olduğumuz günleri anıyoruz.Bizleri unutmanızı asla aklıma bile getiremem, Bizlerde sizi ölünce belki unuturuz.Anla sizi ne kadar çok sevdiğimizi.bazı konularda sende haklısın, ozamanda ... demediğimi mi sanıyorsun. ...affetmem.Kızınada sana da sahip çıkacak biraz sabırlı ol. Facebook ta kız arkadaşı ankaray a gelmiş diyorsun geldiği gibi geri gider. Bizim eve başka lız giremez ... öyle şeylere kızıyor.Her yazilana, her söylenene inanılmazki...Onların hepsi benim için sürtüktür. Anla beni. her yazilana, her söylenenede inanma ... askere gidecek.HELE ASKERLİĞİ BİTSİN SAĞLIKLA ZAMAN NEYİ GÖSTERİR tANRI BİLİR.
aRA SIRA MSN YE GİR SENİ VE ... GÖRELİM.Yeni yılınızı kutluyorum.2011 yıl nın hepinize bol şans getirmesini, herşeyin gönlünüzce olmasını Tanrımdan diliyorum.