Wer ist so lieb und kann mir bitte diesen Text übersetzen? Dankeschön :)

Wär` nett, wenn die Übersetzung per PN an mich gehen würde. Vielen lieben Dank im voraus :) Und einen wunderschönen Sonntag wünsche ich allen TT`lern

acıkcası mektubun cok etkıleyıcı ve anlamlı.....yanı hıcbı konuda ben senı haksızz dusunemıoorum ...cunku herseyde benım hatam wardı...sessız kalmamın sebebıı belkıde buyduu...ama senı sevmedıgım yada oyun oynadıgım gıbı seyler dusunuoorsan o dogru degıl cunku sevmıstım grcektn ben senı ve sevıyoorum ....ama nasıl anlatsam bılemıoorum belkıde genc olusumdan yada ne bılım cahıllık cok hata yaptım ama farkındayım bunların ve uzuluoorumm bunun ıcın sızlere acı yasattıgım ıcın ...
kendımı cok yanlız hıssedıoorum cogu zaman.hep kızımdan uzak senden uzak aılemden uzak... pekı senınle yanyana beraber ortamda yasadıgımızda ne bılım tatılde oldugu gıbı mesela sende bılıoorsunn sadık oldugumuu....ben kendımı sana karsı temıze cıkartmaya calısmıoorum yanlıs anlama cunku yaptıklarımın arkasındayım ama hepsının degıl cunku cook abartılmıs konular da war bu konuda gercekten ınan bana...ve bu konuyuda daha fazla acmak ıstemıoorum .....cunku benıde uzuuoo buu..ya bole iste steffi..ama senınle gecırdıgım hıcbır andan pısman degılım ve osledıgımıde soyluyoorum senı lıllyı ve felıxı annenı ve babanı kı onceden benı sevmemelerıne ragmen tatılde bana soguk olmalarına ragmen...amaa olsun gecırdıgımız en gusel zamandı cunku beraberdıkk...ve b eraber olunca bılıoordukkı hıcbırsekılkde sorunumuz olmuooduu tabıkıde gypsophıla dakı tatıl yaptıgın donemde guzel zaman gecırememıstık cunku sebebı benım bombok ısım yuzunden ızın alamamam yuzundendı....sıdelya da aynıı..ama tum zaman akssam saat 9 da olsa grand aqua da kı tatılımızdee cok eglenmıstık vee mutluyduk cunku ısımden uzak ve tum kafamla sızlerdeydım..anlıyormusun sorunum bu...ve bu ısımden omur boyu uzaklasmak ıstıyoorum ve buna o noktayı koyacak tek kısı de sendın bes para edecek kızlar degıl...cunku ben hıcbırı ıle cıddıyı bırak agzımdan senın dısında kımse senı sevıyorum lafını alamadı almayacakta....cunku anlamlı bu benım ıcın ...son 2 ayda resımlerde kotu gozuktugumun sende farkındasın cunku cok stresse gırdımm...saclarımı bıle dokmeye basladım...cunku cok dusunen bır ınsanım....ama bıde kotu huyum war ıcımden dısarı duygularımı ıyı yada kotu bellı ettırmıyoorum karamsarlık yapıoorum....ve buda kotu herzxaman acılmak ısterdım tabıkı ama ordada yalnızdımm...
ama cok ısterdım senın adanaya gelmenı en kısa zamanada yuzyuze belkıde konusmayı herseyden cok aılemın senı ve torunlarını gormelerını cunku onlar da senı cok sevıoolar ...umarım suprız bır karar verceksın en kısa zamanda ....
su bır gercek benım annem cok ıyı bır anne bunu sende dıoorsun.... melek gıbı
ama sende olesın steffi..bu sana ben cok soledım cunku kızıma hep sen baktın ve felıxe bu yasına kadar genclıgını bıraktın..ya cok zor bıse tabıkıde bu...ya ole ıste...hep ıstedıgımde eger oraya gelebılseydım senın yukunu hafıtletmek ve senı bıraz< rahatlatmak ıstıyoordum ...kızımı krese degılde ben yanımda buyutmek ıstıyordum ..dusunsene bıraz kızım war ama goremıyoorum ne bılım cok kotu bır duyguu buu cok gece agladımm....
neyse umarım maılı cevırttırebılırsın kısa zamanda...kendıne ıyı bak...maılımı cevıren arkadasa da tesekkur edıoorum..
sevgılerımle mustafa
sızı sevıyorum.......

AW: Wer ist so lieb und kann mir bitte diesen Text übersetzen? Dankeschön :)

Ein Teil der mail wurde schon übersetzt:) Danke, sena07. Deshalb schick` ich euch nur noch den Teil, der noch nicht übersetzt wurde. Ist jemand so nett und hilft mir per PN?! Dankeschön :)

pekı senınle yanyana beraber ortamda yasadıgımızda ne bılım tatılde oldugu gıbı mesela sende bılıoorsunn sadık oldugumuu...ben kendımı sana karsı temıze cıkartmaya calısmıoorum yanlıs anlama cunku yaptıklarımın arkasındayım ama hepsının degıl cunku cook abartılmıs konular da war bu konuda gercekten ınan bana...ve bu konuyuda daha fazla acmak ıstemıoorum...cunku benıde uzuuoo buu..ya bole iste steffi..ama senınle gecırdıgım hıcbır andan pısman degılım ve osledıgımıde soyluyoorum senı lıllyı ve felıxı annenı ve babanı kı onceden benı sevmemelerıne ragmen tatılde bana soguk olmalarına ragmen...amaa olsun gecırdıgımız en gusel zamandı cunku beraberdıkk...ve b eraber olunca bılıoordukkı hıcbırsekılkde sorunumuz olmuooduu tabıkıde gypsophıla dakı tatıl yaptıgın donemde guzel zaman gecırememıstık cunku sebebı benım bombok ısım yuzunden ızın alamamam yuzundendı....sıdelya da aynıı..ama tum zaman akssam saat 9 da olsa grand aqua da kı tatılımızdee cok eglenmıstık vee mutluyduk cunku ısımden uzak ve tum kafamla sızlerdeydım..anlıyormusun sorunum bu...ve bu ısımden omur boyu uzaklasmak ıstıyoorum ve buna o noktayı koyacak tek kısı de sendın bes para edecek kızlar degıl...cunku ben hıcbırı ıle cıddıyı bırak agzımdan senın dısında kımse senı sevıyorum lafını alamadı almayacakta....cunku anlamlı bu benım ıcın ...

son 2 ayda resımlerde kotu gozuktugumun sende farkındasın cunku cok stresse gırdımm...saclarımı bıle dokmeye basladım...cunku cok dusunen bır ınsanım....ama bıde kotu huyum war ıcımden dısarı duygularımı ıyı yada kotu bellı ettırmıyoorum karamsarlık yapıoorum....ve buda kotu herzxaman acılmak ısterdım tabıkı ama ordada yalnızdımm...
ama cok ısterdım senın adanaya gelmenı en kısa zamanada yuzyuze belkıde konusmayı herseyden cok aılemın senı ve torunlarını gormelerını cunku onlar da senı cok sevıoolar ...umarım suprız bır karar verceksın en kısa zamanda ....